Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

„Zaszczep się wiedzą z niedźwiadkiem Szczepanem” w naszym Przedszkolu

Nasze Przedszkole zgłosiło się do akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Zaszczep się wiedzą z niedźwiadkiem Szczepanem”.

Akcja ta jest działaniem edukacyjnym realizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bochni, skierowanym do przedszkoli znajdujących się na terenie powiatu bocheńskiego. Jest to lokalne działanie opracowane przez pracownika sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, w związku z koniecznością podjęcia działań edukacyjnych w zakresie promocji wiedzy na temat szczepień ochronnych. Zakłada bezpośrednią edukację dzieci w zakresie istoty i potrzeby szczepień ochronnych. Zajęcia prowadzone będą metodami poznawczymi (pogadanka, rozmowa, czytanie książeczki „Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana”) oraz aktywizującymi (zabawa, praca plastyczna, praca w grupie).

Program realizowany będzie w ciągu całego roku.