Rodzic/Opiekun prawny

Dyrektor Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Łazach z dniem 07.02.2024 r. wprowadza do stosowania „Standardy ochrony małoletnich w ZSP w Łazach".

Dobro i bezpieczeństwo małoletnich w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Łazach są priorytetem wszelkich działań podejmowanych przez pracowników na rzecz małoletnich. Pracownik Zespołu traktuje każde dziecko/ucznia z szacunkiem oraz uwzględnia jego potrzeby. Realizując zadania Zespołu, działa w ramach obowiązującego prawa, obowiązujących w niej przepisów wewnętrznych oraz w ramach posiadanych kompetencji. Niedopuszczalne jest, by pracownik Zespołu stosował wobec małoletniego jakiekolwiek formy przemocy.

Niniejszy system ochrony małoletnich przed krzywdzeniem określa procedury interwencji, działania profilaktyczne, edukacyjne, zasady zapobiegania krzywdzeniu dzieci/uczniów, a w sytuacji gdy do krzywdzenia doszło – określa zasady zmniejszenia rozmiaru jego skutków poprzez prawidłową i efektywną pomoc dziecku/uczniowi oraz wskazuje odpowiedzialność osób zatrudnionych w Zespole za bezpieczeństwo małoletnich do niego uczęszczających.

Niniejsze "Standardy ochrony małoletnich w ZSP w Łazach" nie zostały opublikowane wyłącznie na stronie internetowej Zespołu. Są szeroko promowane wśród całego personelu, rodziców i małoletnich uczęszczających do Zespołu. Poszczególne grupy małoletnich są aktywnie zapoznawane z poniższymi Standardami poprzez prowadzone działania edukacyjne i informacyjne.

W załączniku pełną wersja dokumentu, przyjętego do realizacji w drodze zarządzenia Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łazach Nr 9/2024  z dnia 7 lutego 2024 roku oraz wersja skrócona.