Świetlica szkolna

Świetlica szkolna przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Łazach otwarta jest w godzinach od 11.40 do 15.00. Dzieci przyjmowane są na podstawie karty zgłoszeniowej dostępnej u nauczycieli świetlicy i na stronie szkoły w zakładce "Świetlica szkolna/Zapisy na świetlicę". Celem świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki dzieciom po zajęciach lekcyjnych w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, odrobienia prac domowych.

Świetlica zapewnia dzieciom zorganizowaną opiekę wychowawczą, pomoc w nauce, odpowiednie warunki do rozwijania swoich zainteresowań.

Proponujemy ciekawą ofertę zajęć:

• zajęcia plastyczne z zastosowaniem różnych technik,
  • zajęcia origami,
  • zajęcia dydaktyczne -pomoc w odrabianiu prac domowych, wdrażanie do korzystania ze słowników, encyklopedii,
  • zajęcia usprawniające myślenie, koncentrację uwagi, spostrzegawczość: gry dydaktyczne, szarady, krzyżówki, rebusy, konkursy,
  • zajęcia czytelnicze -głośne czytanie bajek, wspólne opowiadanie książek,
  • oglądanie bajek, filmów, prezentacje multimedialne uwzględniające zainteresowania dzieci,
  • gry i zabawy integracyjne, relaksacyjne.

Szczególną uwagę zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrażanie uczniów do przestrzegania przyjętych zasad, regulaminów, o wyrabianie umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb oraz  dostrzegania ich u innych (kształtowanie postawy asertywnej i empatii), panowania nad emocjami.

Zapraszamy! Uśmiech