Instrukcja dla rodzica/opiekuna prawnego

Co należy zrobić, aby mieć możliwość korzystania z e-dziennika w domu?

Na początku:   Loginem do konta jest adres e-mail przekazany wychowawcy klasy na pierwszym zebraniu klasowym. Informacja ta znajduje się na przygotowanym przez szkołę druku „Formularz danych osobowych”(załącznik nr 1), który wychowawca przekazuje rodzicom/prawnym opiekunom wraz z „Klauzulą informacyjną” (załącznik nr 2).

(zakładka „Dziennik elektroniczny/Dokumenty”). Dotyczy to tylko rodziców, którzy nie korzystali z wersji próbnej dziennika elektronicznego w tamtym roku szkolnym.

Aby się zalogować możesz skorzystać z poniższej instrukcji:

1)    W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego: https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminarzezawa/ wyświetli się powitalna strona systemu.

2)       Kliknij przycisk ZAŁÓŻ KONTO, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś w FORMULARZU.

3)      Zaznacz opcję - „Nie jestem robotem" i kliknij przycisk WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

4)       Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.

5)      Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk USTAW NOWE HASŁO

6)      Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

Przeglądanie e-dziennika

1)        Otworzyć dowolną przeglądarkę internetową najlepiej: Firefox, Chrome

2)        Na pasku adresu wpisać https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminarzezawa/

3)        W formularzu logowania wpisać swój login (e-mail) i utworzone hasło.

4)         Kliknąć w przycisk „ZALOGUJ SIĘ"

Bezpieczeństwo

1)      Wpisów do e-dziennika mogą dokonywać tylko nauczyciele dysponujący specjalnymi uprawnieniami.

2)      Każda zamiana w e-dzienniku jest rejestrowana - wiadomo kto, co i o której godzinie zmienił.

3)      Każdy zapis dokonany przez nauczyciela jest natychmiast dostępny na stronie internetowej dziennika.

4)      Rodzice mogą tylko przeglądać wpisy dokonane przez nauczycieli.

5)      Rodzice mogą wysyłać wiadomości nauczycielom.

6)      Witryna umożliwia przeglądanie informacji tylko o swoim dziecku lub dzieciach.

7)      Nie można zobaczyć danych innych osób.

8)      Rodzice mogą zmieniać swój login (adres e-mail) o czym muszą powiadomić szkołę.

9)      Ze względów bezpieczeństwa hasło musi być zmienione co 30 dni.

10)   W razie problemów proszę kontaktować się z sekretariatem szkoły.

Możesz również obejrzeć film, z którego dowiesz się, jak pierwszy raz zalogować się do e-dziennika:

(po kliknięciu film instruktażowy otworzy się w nowym oknie)

Uwagi:

1. dostęp do e-dziennika UONET+ możliwy jest za pomocą jakiejkolwiek zaktualizowanej przeglądarki internetowej (np. Mozilla Firefox, Chrome, Internet Explorer). NIE ZALECA SIĘ używania przeglądarki OPERA, gdyż nie wyświetla poprawnie wszystkich informacji,
  2. NIE ZALECA SIĘlogowania do systemu UONET+ za pośrednictwem zewnętrznych serwisów (Facebook, Google, Windows Live ID), ponieważ edziennik UONET+ nie wylogowuje się wówczas prawidłowo z sesji, co stwarza niebezpieczeństwo tego, że z tego samego komputera inna osoba może bez logowania wejść na Państwa konto w dzienniku elektronicznym,
  3. system UONET+ wymusza, co 30 dni zmianę hasła przy logowaniu,
  4. w celu zmiany istniejącego hasła lub ustalenia nowego hasła (np. w przypadku zapomnienia), należy postępować tak, jak przy uzyskiwaniu dostępu do systemu UONET+ po raz pierwszy (tak jak przy tworzeniu nowego konta).