Jesteś tutaj:
  2. Innowacje

Innowacje

W roku szkolnym 2023/2024 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łazach prowadzone są następujące innowacje pedagogiczne:

-  „Czuję, rozpoznaję, nazywam "- innowacja metodyczna  dla grupy starszaków w PP;

- „Sensorycznie się rozwijam - ogródek sensoryczny " - innowacja pedagogiczna dla starszaków z PP i klas I-VIII;

- „I like Maths! - rozwiązuję zadania z matematyki w angielskiej wersji językowej oraz poznaję nowe słownictwo” – innowacja programowo –metodyczna w klasach VI-VII;

- „Miłe chwile z książką” – innowacja pedagogiczna w bibliotece szkolnej (kontynuacja);

- „English Fun Learning - gry i zabawy do nauki języka angielskiego”  - innowacja metodyczna dla klas IV-VI;

- "Słoik sukcesów" - innowacja pedagogiczna w klasie I;

- "Kameleon" - innowacja pedagogiczna dla klas I-III;

- Kwartalnik przedszkolny pt. "Misiaki i Przedszkolaki” – innowacja programowo-metodyczna w PP (kontynuacja).

Głównym celem innowacji jest poszerzenie i uściślenie współpracy z rodzicami oraz wymiana w formie czasopisma informacji o działalności Przedszkola; zwiększenie świadomości dzieci na temat emocji, rozwinięcie zainteresowania swoimi odczuciami, ich genezą oraz możliwościami radzenia sobie z napotykanymi emocjami; kształcenie umiejętności komunikowania się w języku ojczystym i w języku obcym oraz kształcenie swoich umiejętności matematycznych; posługiwanie się językiem obcym w praktycznym działaniu, w tym wzbogacenie zasobu słownictwa;rozwoju sensorycznego dzieci przez zaangażowanie  wsparcie dzieci i uczniów w formie zajęć praktycznych i w trakcie zabawy; uświadomienie uczniom, że drobne osiągnięcia przyczyniają się do tych wielkich; przeniesienie procesu nauczania poza ściany szkolnej sali i realizowanie treści podstawy programowej na łonie natury.