Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Szanowni Rodzice !

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Łazach przekazuje informacje dotyczące zgłoszenia/rekrutacji do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025.
Od 01.09.2018 obowiązek szkolny obejmuje dzieci siedmioletnie.
Informacje na temat odroczenia obowiązku i wcześniejszego przyjęcia do Szkoły można uzyskać w sekretariacie Szkoły. Dyrektor, przyjmując uczniów do Szkoły, kieruje się następującymi zasadami:

1. Dzieci mieszkające w obwodzie Szkoły, które podlegają obowiązkowi szkolnemu są przyjmowane z urzędu po wypełnieniu: „Zgłoszenia dziecka zamieszkałego w obwodzie” przez rodzica/prawnego opiekuna. Druk należy pobrać w sekretariacie Szkoły lub ze strony internetowej Szkoły i dostarczyć w terminie od 19 lutego do 29 lutego 2024 r. Dostarczenie wypełnionego, podpisanego druku do sekretariatu Szkoły jest równoznaczne z potwierdzeniem woli zapisania dziecka do Szkoły.

2. Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły mogą być przyjęte do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli Szkoła dysponuje wolnymi miejscami.
W takim przypadku dyrektor przeprowadza postępowanie rekrutacyjne w stosunku do kandydatów spoza obwodu. Informacje na temat rekrutacji dla dzieci spoza obwodu Szkoły zostaną ogłoszone po zakończeniu zapisu dzieci z obwodu Szkoły. „Wniosek o przyjęcie dziecka spoza obwodu” będzie aktywny w przypadku ogłoszenia postępowania rekrutacyjnego.
Na podstawie liczby zapisanych dzieci, dyrektor opracowuje „Arkusz organizacji pracy Szkoły”, w którym zgłasza liczbę utworzonych klas pierwszych, dlatego proszę o wypełnienie i dostarczenie do Szkoły w terminie „Zgłoszenia dziecka zamieszkałego w obwodzie” Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Łazach na rok szkolny 2024/2025 .

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do Szkoły znajdują się w Regulaminie, stanowiącym załącznik do powyższego artykułu.

Dyrektor PSP w Łazach

Edyta Kosek