Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Szanowni Rodzice !

Dyrektor Publicznego Przedszkola w Łazach przekazuje informacje dotyczące deklaracji/rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2024/2025.

Dyrektor, przyjmując dzieci do Przedszkola, kieruje się następującymi zasadami:

1. Dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne w Przedszkolu przyjmowane są na podstawie złożonej przez rodzica/opiekuna prawnego: „Deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego”. Druk należy pobrać w sekretariacie Szkoły lub ze strony internetowej Szkoły i złożyć w terminie od 19 lutego do 29 lutego 2024 r.

2. Kryteria i terminy rekrutacji opisane w Regulaminie dotyczą wyłącznie rodziców, którzy chcą po raz pierwszy zapisać swoje dziecko do Przedszkola lub zmienić Przedszkole swojemu dziecku. Podstawą przyjęcia dziecka do Przedszkola jest "Wniosek o przyjęcie dziecka" wraz załącznikami (klauzula i oświadczenia). Druki należy pobrać w sekretariacie Szkoły lub ze strony internetowej Szkoły i złożyć je w terminie od 1 marca do 20 marca 2024 r. do godz. 15:00.

3. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola można złożyć do nie więcej niż 3 wybranych jednostek. We wniosku o przyjęcie, określa się kolejność wybranych przedszkoli, od najbardziej preferowanych do najmniej preferowanych.

4. Rekrutacją są objęte dzieci w wieku od 3 do 6 lat, czyli urodzone w latach 2018 - 2021. W szczególnie uzasadnionych przypadkach Dyrektor może przyjąć do Przedszkola dziecko, które ukończyło 2,5 roku.

5. Postępowanie rekrutacyjne do Przedszkola na rok szkolny 2024/2025 przeprowadza się na wolne miejsca w Przedszkolu.

6. Jeżeli po przeprowadzeniu rekrutacji Przedszkole będzie dysponowało wolnymi miejscami, Komisja Rekrutacyjna przeprowadzi postępowanie uzupełniające.

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów do Przedszkola znajdują się w Regulaminie, stanowiącym załącznik do powyższego artykułu.

Dyrektor PP w Łazach

Edyta Kosek