Wycieczka do Krakowa

Dnia 8 lutego klasa IV i V wraz z panią Alicją Studzińską, panią Joanną Zambrowską oraz panią Anną Imiołek udały się na wycieczkę do Krakowa. Celem naszej wycieczki był Teatr Groteska i przedstawienie "Ania z Zielonego Wzgórza".  Do Krakowa dotarliśmy pociągiem i z dworca kolejowego, mimo pochmurnej pogody, udaliśmy się na spacer przez Rynek Główny aż do ulicy Skarbowej. Po półgodzinnym marszu wszyscy chętnie zasiedli w teatrze i z podziwem oglądali wspaniałą grę aktorską. Spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza" opowiada najbardziej znane epizody powieści m.in. farbowanie włosów, poczęstunek „sokiem malinowym”, utarczki słowne Ani z Małgorzatą. Podczas całego spektaklu podziwialiśmy dowcipne dialogi, którym towarzyszyły liczne piosenki, wykonane w niezwykle atrakcyjnej formie musicalu. Przedstawienie wszystkim uczniom bardzo się podobało. W drodze powrotnej wszyscy chętnie zjedli ciepły posiłek w jednej z krakowskich restauracji. Na koniec wycieczki szczęśliwie dotarliśmy pociągiem do stacji Rzezawa.