Zwycięstwo w eliminacjach gminnych OTWP!

Uczeń klasy IV - Bartosz Fita zdobył I miejsce w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W eliminacjach wzięli też udział Miłosz Biel, Hubert Pstrąg, Laura Matrac, Dominik Biel i Dawid Dobranowski.

Startujący w turnieju zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej znaleźli się uczniowie z klas I - IV szkół podstawowych, w drugiej natomiast młodzież z klas V - VIII. Każda grupa musiała zmierzyć się z trzydziestoma pytaniami testowymi o zróżnicowanym poziomie trudności. Zadania dotyczyły ogólnej wiedzy o pożarnictwie, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz działalności jednostek ochotniczych straży pożarnych. Osoby, które najlepiej napisały test, przystąpiły następnie do egzaminu ustnego, za który mogły zdobyć dodatkowe punkty. Ich odpowiedzi były oceniane przez komisję konkursową złożoną z przedstawicieli ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Rzezawa.

Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy naszemu Koledze powodzenia na kolejnym etapie. smile