Udział naszego kolegi w etapie finałowym konkursu „Kopalnia Soli Bochnia oraz inne zabytki UNESCO w Małopolsce”

Organizatorami konkursu byli Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni i Kopalnia Soli Bochnia, natomiast wszystko zaczęło się od pomysłodawców, anglistki i germanistki – Katarzyny Ślusarz ze SP nr 7 oraz  historyka i dyrektora tej szkoły, Marcina Bijaty. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII ze szkół powiatu bocheńskiego.

W pierwszym, szkolnym etapie wzięło udział ponad 200 uczniów ze szkół powiatu bocheńskiego. W etapie finałowym, przeprowadzonym w Kopalni Soli Bochnia w komorze Ważyn udział wzięło 22 uczestników. Konkurs trwał 60 minut, podczas których uczniowie odpowiadali na 21 pytań testowych.

Mimo, że pytania nie były łatwe, konkurencja była wyrównana.

Gratulujemy naszemu koledze Wojciechowi Opoce zakwalifikowania się do finału i reprezentowania naszej Szkoły w tym wyjątkowym konkursie. smile