Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

KONKURS

Dnia 31 października 2023 r.  został rozstrzygnięty konkurs na “Najpiękniejszą dynię”. Przedmiotem konkursu było wykonanie techniką dowolną pracy przestrzennej z dyni. Do ozdabiania dyni można było wykorzystać elementy dekoracyjne.

Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej dzieci przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych, umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych, a także popularyzacja dyni i jej walorów żywieniowych oraz dekoracyjnych. Równie ważnym celem było spędzenie wspólnego czasu z rodzicami na wesołej zabawie.

Dzieci przygotowywały dynie wraz z rodzicami w domu . Wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością w ozdabianiu, wycinaniu i dekorowaniu  dyń. Prace były pomysłowe, misternie wykonane i bardzo pracochłonne.

Wykonane prace wzbudziły ogromny podziw wśród pozostałych przedszkolaków, którzy przy każdej okazji podziwiali przepiękne dynie wystawione w przedszkolnej szatni.

Jury miało duży problem, aby wyłonić głównego zwycięzcę konkursu, dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Gratulujemy pomysłów. Otrzymane prace wymagały nie lada wysiłku i kreatywności. Poniżej przedstawiamy galerię z przebiegu konkursu.