Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Po raz kolejny nasza szkoła brała udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.  17 listopada 2023 odbyła się XIII edycja tego święta. Celem akcji jest propagowanie formy nauczania/uczenia się matematyki poprzez zabawę. Dla dzieci to także świetna okazja do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacyjnej przerwie. Dorośli natomiast mogą tego dnia wykazać się znajomością trudnych przypadków mnożenia. W naszej szkole uczniowie z każdej klasy mieli możliwość przystąpienia do konkursu rozgrywanego w formie online. Mogli również zmierzyć się z tabliczką mnożenia podczas przerw. Każdy, kto chciał zdać egzamin z tabliczki mnożenia – podchodził do stolika komisji i dostawał los egzaminacyjny. Na jednym losie znajdywało się pięć pytań z tabliczki mnożenia. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania – otrzymał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia” .

W akcje zostali również zaangażowani  dorośli. Rodzice mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie online. Konkurs wygrała Pani Marzena Dziedzic.

Dla wszystkich była to fajna zabawa i na pewno powtórzymy ją za rok !